info@eurofleet.hu
+36305115222
EuroFleet EuroFleet
0
The Cart is empty
  • Flottakezelés
    • Flottakezelési szolgáltatásunk
    • Készletes tartósbérleti ajánlataink
    • Készletes Mercedesek tartósbérlete
    • Készletes Octavia-k tartósbérlete
    • Villanyflotta
    • Nehéz- és speciális teherjárművek
  • Rent a Car
    • Rent a Car szolgáltatásunk
    • Rent-a-car ajánlatok
    • Exkluzív Mercedes-Benz Rent a Car
  • Használtautóink
    • Tanácsok
    • Négyszeres garancia
    • Szolgáltatások
    • Eladó autók
    • Kapcsolat
    • Megközelítés
    • Nyitvatartás
  • eBringaFlotta
    • 2023-tól indul a SZEZONBÉRLET
    • Készletes eBringaFlotta ajánlat
    • Hírek, információk, tanácsok
    • Tartós bérlet
    • eBringaFlotta – Előny a felhasználónál
    • +2 kerék
    • Kapcsolatfelvétel
  • Üzemanyagkártyák
  • Rólunk
    • Híreink
    • Karrier
  • Kapcsolat
    • Elérhetőség
    • Munkatársaink
    • Autóflotta katalógus
0
The Cart is empty
  • Főoldal
  • > BringaFlotta hírek >
  • Kerékpáros KRESZ ismétlés, biztos, ami biztos! 1.rész

Kerékpáros KRESZ ismétlés, biztos, ami biztos! 1.rész

november 29, 2022 BringaFlotta hírek, Hírek 0 comment

A jelenlegihez hasonló cikkek minden esetben azért íródnak, hogy a lehető legtöbb hasznos információval ellássuk leendő és meglévő ügyfeleinket. Amellett, hogy igyekszünk érdekességeket megosztani az olvasóinkkal, nem utolsó sorban szeretnénk tudatos és felelős kerékpárosokat „nevelni”. Pontosan ezért fogunk egy-egy rövid összefoglalót megosztani veletek a kerékpározás és KRESZ viszonyáról.

Abban mindannyian biztosak vagyunk, hogy mindenkinek van egy kép a fejében a kerékpárosokról. Lesz, aki elsőre az országútisokat vizionálja, ahogy szinte autós tempóban kergetik a kilométereket a Balaton felvidéken, mások a vidéki közlekedéssel azonosítják, ahol az idősek a fizikát meghazudtolva tudnak művészi lassúsággal fennmaradni a drótszamáron. Aki pedig sokat jár a fővárosban, biztosan találkozott már a bringás futárokkal, akik felcsapott napellenzővel száguldanak el a veszteglő autók mellett. Rengeteg embernek a közlekedési- vagy munkaeszköze, a hobbija, vagy egyszerűen így akarja megőrizni az egészségét. Legtöbben „ismerik” – de csak szelektíven értelmezik magukra – a szabályokat, ezért nem árt újra és újra tisztázni, hogy mit ír elő a KRESZ kerékpárosok számára, legyen akár lízingelt ebike-od akár biobike-od!

Először is minden forgalomban részvevő kerékpárra fel kell szerelni a kötelező tartozékokat, amelyek nem hiányozhatnak. Így van ez az EuroFleet – MHC Mobility által lízingbe adott ebike-ok esetében is, azaz a flottánkba tartozó eBringák már az átadás pillanatában rendelkeznek a következő kiegészítőkkel.

Lássuk, mik ezek:

  • Első és hátsó lámpák, amik legalább 150 méterről látható fényt bocsátanak ki (a közhiedelemmel ellentétben lehet villogó fény is).
  • Fényvisszaverő prizmák elől és hátul, valamint, hogy oldalról is jól láthatóak legyünk, a küllők között legalább 2 db borostyánszínű prizma kerekenként, vagy ezeket fényvisszaverő csík helyettesítheti.
  • Két egymástól függetlenül működtethető fékberendezés.
  • Csengő.
  • Lakott területen kívül pedig fényvisszaverő ruházat.

Úgy gondoljuk, hogy ezek tényleg nem megugorhatatlan szabályok, nem érdemes ezeken spórolni/kockáztatni.

Le kell szögezni, hogy ugyan jogosítványt nem igényel a kerékpárhasználat, még a lízingelt elektromos kerékpárok esetében sem, viszont ajánlott ismerni a KRESZ fő csapásirányait, hogy biztonságosan tudjunk közlekedni, és emellett a szokásos urban legendekről azért mindenképpen szeretnénk lerántani a leplet.

Közlekedésre alkalmas állapotban
-Nem azért kezdünk az „ittas kerekezéssel”, mert kiemelkedik a többi közül, de fontos tiszta VIZET önteni a pohárba. Kerékpározás esetében nincsen zéró tolerancia, viszont nyomatékosan szeretnénk felhívni a figyelmed a mértékletességre! Amennyiben valaki a biztonságos közlekedésre alkalmatlan állapotban ül kerékpárra (akár szeszes ital fogyasztása miatt), akkor szabálysértést követ el.

Világítás nélkül nem látszol
-A lámpa, mint korábban írtuk, kötelező tartozék, és ennek használata erősen javallott akár napközben is, szürkületben, sötétben pedig kötelező. Véleményünk szerint ezen nincs mit magyarázni, csak ismételni tudunk: Látni és látszani!!!

„Kukásmellény” mikor kell?
-Lakott területen kívül éjszaka és korlátozott látási viszonyok között a kerékpárosnak fényvisszaverő mellényt kell viselnie. Nem kell, hogy „kukás” mellén legyen, vannak kényelmes vállpántok, hevederek, de a bringás kabátok legtöbbje rendelkezik fényvisszaverő képességgel.

Kerékpár úton, vagy az autók között?
-Gyakori hullámtörő autósok és bringások között, hogy hol lehet, és hol kell a kerékpárosnak haladni. Egyszerű, ahol van kiépített/kijelölt kerékpárút vagy sáv, akkor ott KELL kerekezni. Ha valaki ennek ellenére az úttesten halad, az bizony szabálytalan.

Gyalogos járda? – Nem járja!
-Ahogy a nevében is benne van, a járdán járni szabad, illetve kisgyerekeknek maximum 5km/h-val tekerni. Így, ha járdára kényszerülünk, ott kizárólag tolni szabad a kerékpárt. És még egy fontos szabály: a járdán a gyalogosnak ultimate előnye van, azaz: bármit csinálhat a járdán – telefonálhat, bámészkodhat, hirtelen irányt változtathat – így akkor is te vagy a hibás, ha belemész.

Rajban, vagy libasorban?
-Nem csupán nem szerencsés egymás mellett bringázni, de nem is szabályos. Ha a kiépített kerékpárúton erre van elegendő hely, akkor mehet a „csit-cset”, amennyiben ezzel a többi közlekedőt nem akadályozzuk.

-Ehhez szorosan kapcsolódik a kerékpárút kötelező használata. Camping-gel, MTB-vel, bérelt eBringával, vagy cargo-val is a bicikliutat kell használnod, ha az ki van építve. Nincsen kivétel.

Egyirányú utcák?
-Belvárosi közlekedés esetében ugyanúgy ránk, bringásokra is vonatkozik többek között az egyirányú utcák szabálya, tehát nem hajthatunk be szembe, hacsak ezt külön tábla nem engedélyezi.

Gyalogos átkelőhely
Ismét a nevében benne van a megoldás: gyalogos átkelőhely, tehát gyalogosan, a kerékpárról leszállva kell átkelni rajta. Nem csak a gyalogosok miatt, hanem az arra közlekedő autósok sem arra számítanak rá, hogy egy 20km/h-val közlekedő kerékpáros hajthat át a zebrán.

Kutya&kerékpár?
-Kerékpározás közben a kutyasétáltatás vagy inkább futtatás szintén gyakori jelenség, de egyrészt balesetveszélyes a kutyusra és a bringásra nézve is, ráadásul tilos is. Mindenki biztonságát szem előtt tartva kérünk, hogy ne így old meg, hogy kedvenced fittebb legyen.

-Sőt le kell, hogy írjuk, hogy a vázon, kormányon vagy hátsó csomagtartón se szállíts senkit, hiszen a nem túl szerencsés végkimenetelt így a legkönnyebb elkerülni.

Nemsokára visszatérünk a folytatással, hiszen nem csupán ennyiből áll a bringás KRESZ ismétlés, de hagyunk időt, hogy a kapott ismereteket feldolgozd, nem akarunk senkit információtengerrel sokkolni.

Addig pörgesd át készletes bérelhető kerékpárjainkat, válaszd ki a számodra megfelelőt az EuroFleet – MHC Mobility eBringaFlottájából!

Tekintse meg készletes eBringaFlotta ajánlatainkat!

Készletes eBringaFlotta ajánlatok

Hasonló témák

Indul a SZEZONBÉRLET!
16jan

Indul a SZEZONBÉRLET!

Kerékpáros KRESZ ismétlés, biztos, ami biztos! 2.rész
06jan

Kerékpáros KRESZ ismétlés, biztos, ami biztos! 2.rész

Leave a reply

Kilépés a válaszból

Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.

Legfrissebb híreink

  • Indul a SZEZONBÉRLET!
    Hírek BringaFlotta hírek, Hírek
  • Speedzone – EuroFleet használtteszt: Volvo V60 (2019) Audi A4 Avant (2019): Kombit a népnek!
    Hírek Használtautó hírek, Hírek
  • Kerékpáros KRESZ ismétlés, biztos, ami biztos! 2.rész
    Hírek BringaFlotta hírek, Hírek
  • Fix, változó, vagy EUR finanszírozás? Biztonság, vagy kalandvágy?
    Hírek Hírek, Magazin

Országos központunk

9024 Győr, Dugonics u. 16.
+36 96-519-996
info@eurofleet.hu

Üzletágaink

Ügyelet/asszisztencia

+36 30 511 5222

Flottaértékesítés

+36 30 903 2373

Autóbérlés

+36 30 903 2429

Használtautó értékesítés

+36 30 425 7550

Szolgáltatásaink

  • Flottakezelés
  • Bérautó
  • Használtautó értékesítés
  • eBringaFlotta

Social

  • facebook
  • linkedin
  • instagram
  • youtube

© EuroFleet 2020 | Adatkezelési tájékoztató |   A weboldalt készítette: R-Salus Kft.

Kedves Látogató! Tájékoztatjuk, hogy a honlap felhasználói élmény fokozásának érdekében sütiket alkalmazunk. A honlapunk használatával Ön a tájékoztatásunkat tudomásul veszi.Elfogadom